01014, м. Київ, бул. Лесі Українки 29, оф. 42
тел.: (044) 285-60-17, 285-74-17, e-mail: office@vaks.org.ua

Всеукраїнська Асоціація

кредитних спілок

Аграрні розписки

Закон України про Аграрні розписки  


Методика використання фінансової аграрної розписки в кредитних спілках 

Методика містить в собі три додатки:

1.      Зразок примірного кредитного договору (кредит, що надається фермерському господарству або приватному підприємству, яке знаходиться у власності члена кредитної спілки).

2.      Зразок примірної фінансової аграрної розписки.

3.      Орієнтовний список документів, необхідних для оформлення фінансової аграрної розписки.


Актуальні заходи 

 

Круглий стіл «Моніторинг предмета застави»

22 травня, з 14:00 до 17:00, в офісі IFC (за адресою м. Київ, Дніпровський узвіз, 1) відбудеться круглий стіл для кредиторів  на тему «Моніторинг предмета застави за аграрними розписками: найкращі практики та особливості».

В рамках круглого столу Ви дізнаєтеся, як мінімізувати кредитні ризики при роботі за аграрними розписками через ефективний моніторинг застави фермера, а саме - майбутнього врожаю. Учасники ринку поділяться найкращими практиками та власним досвідом.

Андреса для реєстрації: nskurativska@ifc.org

 

Круглий стіл «Примусове виконання аграрних розписок»

20 травня, з 13:00-17:00, в офісі IFC (за адресою м. Київ, Дніпровський узвіз, 1) відбудеться круглий стіл щодопримусового виконання аграрних розписок для кредиторів, в рамках якого учасники дізнаються про ключові аспекти процедури.

Перші практичні випадкипримусового виконання аграрних розписок на українському ринку дозволили виокремити чіткі рекомендації для кредиторів для ефективнішої роботи з інструментом розписок та вирішення проблемних ситуацій, пов'язаних з невиконанням зобов'язань боржника за розпискою.

Адреса для реєстрації: kkyrsta@ifc.org

 

Аграрні розписки в прямому ефірі

16 травня відбудеться «Прямий ефір з аграрними розписками». Традиційно, ви зможете задати питання експертам Проекту та одразу отримати відповіді в режимі реального часу.

Реєстрація та підключення за посиланням.

 

25 квітня, об 11:00 відбудеться «Прямий ефір з розписками!» - експерти та юридичні радники проекту будуть на зв'язку в прямому ефірі та дадуть відповіді на будь-які запитання щодо роботи з аграрними розписками.

Підключайтеся: запитуйте онлайн та отримуйте інформацію!

Реєстрація та підключення за посиланням .

 

29 березня об 11:00 відбудеться вебінар на тему «Практичні поради: оцінка кредитоспроможності та предмета застави агровиробника». Реєстрація доступна за посиланням.

УВАГА! Зміна дати - вебінар на тему «Практичні поради: оцінка предмета застави агровиробника» відбудеться наступного тижня. Деталі будуть повідомлені згодом.


28 березня об 11:00 - відкритий вебінар для операторів органічного ринку «Аграрні розписки - зручний інструмент фінансування», реєстрація за посиланням

Інформація з Бюлетеня Проекту "Аграрні розписки в Україні"


Статистика Аграрних розписок

 

Видано Аграрних розписок  На загальну суму  Станом на:
1735 34 культур в заставі 15.05.2019
1577 11,3 млрд. грн. 23.04.2019
1397 10,5 млрд. грн. 10.04.2019
1180 9 млрд. грн.  
 

Інформація з Бюлетеня Проекту "Аграрні розписки в Україні" 


Новини від Проекту «Аграрні розписки в Україні»

ЯК ОБРАТИ НОТАРІУСА?

Аграрна розписка підлягає нотаріальному посвідченню та вважається виданою після реєстрації нотаріусом в державному реєстрі аграрних розписок. Відповідну дію можуть робити нотаріуси, які набули статусу реєстраторів, на сьогодні це більше ніж 240 нотаріусів зі всіх областей країни.

Повний перелік нотаріусів-реєстраторів розміщено на сайті Реєстру за посиланням. А їхні контактні дані, зазвичай, можна знайти через пошукові системи в мережі Інтернет.

Фермер та кредитор обирають нотаріуса на власний розсуд за спільною згодою, незалежно від місця реєстрації чи знаходження фермера та його майна.

ПІДГОТОВКА ДО ВИДАЧІ АГРАРНОЇ РОЗПИСКИ 

При підготовці до видачі аграрної розписки як фермеру, так і кредитору слід завчасно звернутися до нотаріуса, зокрема для вирішення наступних завдань:

Обом сторонам:

  • Узгодитивартість нотаріальних послуг(посвідчення, в разі потреби - індосаменту, закриття, тощо). Вартість посвідчення при видачі аграрної розписки зазвичай складає близько0,1% від вартості зобов'язання. Оплату послуг здійснює кредитор чи фермер - за згодою сторін (допустимий також варіант 50/50).
  • Підготуватисписок ділянокзгідно зшаблоном Реєструдля полегшення роботи нотаріуса (шаблон можна завантажити запосиланням).

Кредитору:

  • Повідомити нотаріусу вимоги щодо тексту аграрної розписки, яку кредитор готовий прийняти;
  • Повідомити нотаріусу вимоги щодо прийнятних земельних ділянок, майбутній врожай з яких буде переданий в заставу за розпискою. Пам'ятайте: кредитор вирішує придатність земельних ділянок - нотаріус лише перевірить право фермера на володіння/користування ними.
  • Переконатися, що в разі потреби нотаріус готовий вчинити виконавчий напис.

Фермеру:

Завчасно надати нотаріусу для перевірки кадастрові номери чи документи щодо права володіння/ користування земельними ділянками.

 ЯК ОБРАТИ НОТАРІУСА?

Аграрна розписка підлягає нотаріальному посвідченню та вважається виданою після реєстрації нотаріусом в державному реєстрі аграрних розписок. Відповідну дію можуть робити нотаріуси, які набули статусу реєстраторів, на сьогодні це більше ніж 240 нотаріусів зі всіх областей країни.

Повний перелік нотаріусів-реєстраторів розміщено на сайті Реєстру за посиланням. А їхні контактні дані, зазвичай, можна знайти через пошукові системи в мережі Інтернет.

Фермер та кредитор обирають нотаріуса на власний розсуд за спільною згодою, незалежно від місця реєстрації чи знаходження фермера та його майна.

ЗАКРИТТЯ АГРАРНОЇ РОЗПИСКИ

Виконані аграрні розписки підлягають зміні статусу в Реєстрі шляхом внесення нотаріусом відповідного запису про припинення аграрної розписки. Звернутися до нотаріуса для вчинення такої дії мають право як боржник (уповноважена ним особа), так і кредитор (уповноважена ним особа) - це зафіксовано у п. 30 Постанови Кабміну про Затвердження порядку ведення Реєстру аграрних розписок.

ЗАКРИТТЯ АГРАРНИХ РОЗПИСОК

До уваги фермерів та кредиторів!

Нагадуємо, що виконані аграрні розписки підлягають зміні статусу в Реєстрі шляхом внесення нотаріусом відповідного запису про припинення аграрної розписки. Звернутися до нотаріуса для вчинення такої дії мають право як боржник (уповноважена ним особа), так і кредитор (уповноважена ним особа) - це зафіксовано у п. 30 Постанови Кабмінупро Затвердження порядку ведення Реєстру аграрних розписок.

Чому важливо закривати в Реєстрі виконані аграрні розписки?

  • Виконані, повернені, але не закриті аграрні розписки можуть вводити в оману та відштовхувати потенційних кредиторів;
  • Вчасне закриття розписок формує позитивну кредитну історію боржника;
  • Закриття виконаних розписок дозволяє отримати кращі умови для реалізації агропродукції після зняття обтяжень і можливість роботи з більшою кількістю потенційних покупців.

 

НОВИЙ КРЕДИТОР ЗА АГРАРНИМИ РОЗПИСКАМИ

АТ «БАНК АЛЬЯНС» розвиває новий пріоритетний напрямок роботи з клієнтами аграрного сектору -фінансування агровиробників.

В тому числі, кредитування підприємств з використанням аграрних розписок. «БАНК АЛЬЯНС» розробив власний продукт, який дозволяє фермерам отримати фінансування для посівних робіт та вирощування сільськогосподарських культур, якезабезпечене Фінансовою аграрною розпискою.

20 березня 2019 року «БАНК АЛЬЯНС» вже отримав практичний досвід роботи з аграрними розписками, профінансувавши сільгоспвиробниче підприємство з Донецької області.

«БАНК АЛЬЯНС» є експертом у роботі з корпоративними клієнтами з 1992 року та пропонує швидке обслуговування агровиробникам за оптимальними тарифами.

 

НОВІ КУЛЬТУРИ В ЗАСТАВІ ЗА АГРАРНИМИ РОЗПИСКАМИ

Минулого тижня господарство з Одеської області «Пан Білан», котре є одним з найбільших виробників і постачальників салатів та зелені в Україні, видало дві аграрні розписки під заставу кропу та петрушки. Обидві культури стали очікуваними новинками для аграрних розписок, доповнивши перелік нішевої продукції в заставі.

Інформація з Бюлетеня Проекту "Аграрні розписки в Україні"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                        

              
Авторизація


Думка експертаСпоживачам — членам КС

Що таке кредитна спілка?

На яких принципах ґрунтується діяльність кредитної спілки?

Які нормативно-правові акти регулюють діяльність кредитних спілок?

Детальніше
 

                    
    Всі права захищено
2005-2010 © vaks.org.ua
designed by: maxprojects.net